Głównej zawartości

Witamy na stronie MGOPS Krzyż Wlkp.

 

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzyżu Wielkopolskim
  tel./fax 67 256-40-82 lub 67 25-65-795,  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00- 15.00

Rodziny, które przekroczą próg dochodowy nie stracą prawa do świadczeń rodzinnych. Dzięki wprowadzeniu zasady "złotówka za złotówkę" ich świadczenia będą stopniowo obniżane wraz ze wzrostem dochodów. Teraz, gdy rodzina przekroczy próg dochodowy (674,00 zł na osobę w rodzinie lub 764,00 zł dla rodzin z niepełnosprawnym dzieckiem), traci prawo do świadczeń rodzinnych. Dzięki wprowadzeniu zmian świadczenia nie będą już odbierane po przekroczeniu progu, ale stopniowo obniżane wraz ze wzrostem dochodu. Za każde przekroczenie progu o 1,00 zł, łączna kwota świadczeń przysługujących rodzinie będzie pomniejszana o 1,00 zł.

W dniu 19 grudnia 2015 r. Wolontariuszki działające przy MGOPS w Krzyżu Wlkp. brały udział w akcji „Gwiazdkowa Niespodzianka”. Jest to akcja charytatywna polegająca na docieraniu z paczkami świątecznymi do dzieci ze środowisk najuboższych lub poszkodowanych przez los. Rozdawanie paczek połączone było z imprezą gwiazdkową dla dzieci.

 

Uchwalona przez Sejm w dniu 24 lipca 2015 r. ustawa o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych wprowadza od 1 stycznia 2016 r. nowe świadczenie rodzinne – świadczenie rodzicielskie.

Świadczenie rodzicielskie będzie przysługiwać osobom, które urodziły dziecko, a które nie otrzymują zasiłku macierzyńskiego lub uposażenia macierzyńskiego. Uprawnieni do pobierania tego świadczenia będą więc między innymi

  • bezrobotni (niezależnie od rejestracji lub nie w urzędzie pracy),
  • studenci,
  • rolnicy,
  • wykonujący prace na podstawie umów cywilnoprawnych,
  • zatrudnione lub prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą, jeśli nie będą pobierały zasiłku macierzyńskiego.

Świadczenie rodzicielskie w wysokości 1000 zł miesięcznie, nie będzie uzależnione od kryterium dochodowego.

 

Nie odstępując od wieloletniej tradycji, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzyżu Wlkp. zorganizował spotkanie wigilijne.

 

Zaproszeni - samotni, niepełnosprawni oraz starsi mieszkańcy naszego miasta i gminy mieli okazję do wspólnego spotkania w dniu 18 grudnia, w Restauracji „U Klemensa”. Osoby mające problemy z poruszaniem się lub mieszkające na terenie wiejskim dowieziono busem.