Głównej zawartości

Witamy na stronie MGOPS Krzyż Wlkp.

 

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzyżu Wielkopolskim
  tel./fax 67 256-40-82 lub 67 25-65-795,  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00- 15.00

 

Od dnia 1 sierpnia 2016 r. można składać wnioski o ustalenie prawa

do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na okres świadczeniowy 2016/2017.

Nowy okres świadczeniowy rozpocznie się od 1 października 2016 r. i będzie trwał do 30 września 2017 r.

Złożenie kompletnego wniosku do 31 sierpnia 2016 r. gwarantuje ciągłość wypłaty świadczeń od nowego okresu świadczeniowego, co oznacza, że wypłata świadczeń z funduszu alimentacyjnego za październik 2016 r. nastąpi w październiku 2016 r. W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia z funduszu alimentacyjnego na okres świadczeniowy 2016/2017 złoży kompletny wniosek w okresie od 1 września 2016 r. do 31 października 2016 r. świadczenia przysługujące za październik zostaną wypłacone w terminie do 30 listopada 2016 r.

 

W dniu 01.07.2016 o godzinie 11:00 na jednym z krzyskich placów zabaw odbyło się spotkanie Klubu Rodzica. Piękna słoneczna pogoda była wspaniałą okazją do świętowania początku wakacji i umożliwiła spotkanie się na świeżym powietrzu.
Spotkanie przybrało formę pikniku rodzinnego, gdyż kilku uczestników przyszło z całymi rodzinami. Ponadto Organizator, czyli Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzyżu Wielkopolskim zapewnił wszystkim przybyłym poczęstunek. Były  napoje i domowej roboty ciasta.

Miejsko- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzyżu Wlkp. podpisał porozumienie o współpracy z Wielkopolską Radą Koordynacyjną Związków Organizacji Pozarządowych w Poznaniu, która koordynuje Wielkopolską Sieć Wolontariatu i prowadzi Regionalne Centrum Wolontariatu w Poznaniu.

Po kilkumiesięcznej „inkubacji” Centrum Wolontariatu przy tut. Ośrodku ma rangę Lokalnego Centrum Wolontariatu i jest członkiem Ogólnopolskiej Sieci Centrów Wolontariatu.

Dzięki temu tut. Ośrodek ma możliwość posługiwania się profesjonalnymi materiałami oraz dokumentacją związaną z prowadzeniem i rozliczaniem pracy wolontarystycznej, udziału w szkoleniach dla wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu, a także prawo do używania ogólnopolskiego logo Ogólnopolskiej Sieci Centrów Wolontariatu.

 

 

Przełom miesiąca maja i czerwca 2016 r. był dla Wolontariuszy z Centrum Wolontariatu w przy Miejsko- Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krzyżu Wlkp. bardzo pracowity.

21 maja podczas festynu rodzinnego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. BoWiD w Krzyżu Wlkp. nasze wolontariuszki prowadziły animację dla dzieci malując im przepięknie buźki oraz rączki. 

Wolontariuszy nie mogło zabraknąć na targowisku miejskim w Krzyżu Wlkp., gdzie 29 maja 2016 r. odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka zorganizowana przez Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżu Wlkp. oraz Nadleśnictwo Krzyż przy współpracy z innymi organizacjami. Zadaniem Wolontariuszy w tym dniu była obsługa stanowisk tematycznych przygotowanych dla dzieci (m.in. stoisko z malowaniem twarzy, kącik artystyczny czy sportowy).