Głównej zawartości

Witamy na stronie MGOPS Krzyż Wlkp.

 

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzyżu Wielkopolskim
  tel./fax 67 256-40-82 lub 67 25-65-795,  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00- 15.00

 

Miejsko- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzyżu Wlkp. podpisał porozumienie o współpracy z Wielkopolską Radą Koordynacyjną Związków Organizacji Pozarządowych w Poznaniu, która koordynuje Wielkopolską Sieć Wolontariatu i prowadzi Regionalne Centrum Wolontariatu w Poznaniu.

Po kilkumiesięcznej „inkubacji” Centrum Wolontariatu przy tut. Ośrodku ma rangę Lokalnego Centrum Wolontariatu i jest członkiem Ogólnopolskiej Sieci Centrów Wolontariatu.

Dzięki temu tut. Ośrodek ma możliwość posługiwania się profesjonalnymi materiałami oraz dokumentacją związaną z prowadzeniem i rozliczaniem pracy wolontarystycznej, udziału w szkoleniach dla wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu, a także prawo do używania ogólnopolskiego logo Ogólnopolskiej Sieci Centrów Wolontariatu.

 

 

W dniu 01.07.2016 o godzinie 11:00 na jednym z krzyskich placów zabaw odbyło się spotkanie Klubu Rodzica. Piękna słoneczna pogoda była wspaniałą okazją do świętowania początku wakacji i umożliwiła spotkanie się na świeżym powietrzu.
Spotkanie przybrało formę pikniku rodzinnego, gdyż kilku uczestników przyszło z całymi rodzinami. Ponadto Organizator, czyli Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzyżu Wielkopolskim zapewnił wszystkim przybyłym poczęstunek. Były  napoje i domowej roboty ciasta.

 

W sobotę 21 maja Wolontariuszki z naszego Wolontariatu malowały dzieciom twarze podczas festynu zorganizowanego w Szkole Podstawowej w Krzyżu Wlkp. Towarzyszyły im p. Marysia Gierłowska, p. Magda Zatorska oraz p. Magda Foluszewska. DZIĘKUJEMY naszym Wolontariuszkom za poświęcony czas i zaangażowanie.

 

Przełom miesiąca maja i czerwca 2016 r. był dla Wolontariuszy z Centrum Wolontariatu w przy Miejsko- Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krzyżu Wlkp. bardzo pracowity.

21 maja podczas festynu rodzinnego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. BoWiD w Krzyżu Wlkp. nasze wolontariuszki prowadziły animację dla dzieci malując im przepięknie buźki oraz rączki. 

Wolontariuszy nie mogło zabraknąć na targowisku miejskim w Krzyżu Wlkp., gdzie 29 maja 2016 r. odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka zorganizowana przez Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżu Wlkp. oraz Nadleśnictwo Krzyż przy współpracy z innymi organizacjami. Zadaniem Wolontariuszy w tym dniu była obsługa stanowisk tematycznych przygotowanych dla dzieci (m.in. stoisko z malowaniem twarzy, kącik artystyczny czy sportowy).

 

W dniu 18.05.2016r. o godzinie 15.00 w Świetlicy Środowiskowej odbyło się spotkanie „KLUBU RODZICA” pod hasłem:

"Krytykowanie bez poniżania”

Spotkanie poprowadziła Pani Dorota Graban – Psycholog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Krzyżu Wielkopolskim.  Pani Psycholog przekazała niezbędne informacje dotyczące form krytyki, z których korzysta każdy z rodziców w codziennym wychowywaniu swoich dzieci – rodzicom zostało uświadomione to jak często (nawet nieświadomie) dzieci zostają krzywdzone, ranione przez złe formułowanie słów krytyki.

Rodzice bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, wymieniali się swoimi doświadczeniami, prosili o porady Panią Psycholog. Pani Dorota Graban przekazała rodzicom również informację o możliwości skorzystania z indywidualnych porad w naszej krzyskiej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.

Każdy z uczestników wyszedł ze spotkania bogatszy w wiedzę niezbędną w codziennym wychowywaniu swoich pociech.

Serdecznie dziękujemy Pani Psycholog za poprowadzone spotkanie jak i również rodzinom za uczestnictwo w tym spotkaniu.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie już w CZERWCU