Głównej zawartości

Witamy na stronie MGOPS Krzyż Wlkp.

 

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzyżu Wielkopolskim
  tel./fax 67 256-40-82 lub 67 25-65-795,  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00- 15.00

 

Przełom miesiąca maja i czerwca 2016 r. był dla Wolontariuszy z Centrum Wolontariatu w przy Miejsko- Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krzyżu Wlkp. bardzo pracowity.

21 maja podczas festynu rodzinnego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. BoWiD w Krzyżu Wlkp. nasze wolontariuszki prowadziły animację dla dzieci malując im przepięknie buźki oraz rączki. 

Wolontariuszy nie mogło zabraknąć na targowisku miejskim w Krzyżu Wlkp., gdzie 29 maja 2016 r. odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka zorganizowana przez Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżu Wlkp. oraz Nadleśnictwo Krzyż przy współpracy z innymi organizacjami. Zadaniem Wolontariuszy w tym dniu była obsługa stanowisk tematycznych przygotowanych dla dzieci (m.in. stoisko z malowaniem twarzy, kącik artystyczny czy sportowy).

 

W sobotę 21 maja Wolontariuszki z naszego Wolontariatu malowały dzieciom twarze podczas festynu zorganizowanego w Szkole Podstawowej w Krzyżu Wlkp. Towarzyszyły im p. Marysia Gierłowska, p. Magda Zatorska oraz p. Magda Foluszewska. DZIĘKUJEMY naszym Wolontariuszkom za poświęcony czas i zaangażowanie.

 

W dniu 13 maja 2016 r. Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzyżu Wlkp. współorganizował szkolenie „Zarządzanie wolontariuszami w instytucji i organizacji”, które odbyło się w siedzibie Fundacji "Marchewkowe Pole" w Trzciance, która prowadzi Lokalne Centrum Wolontariatu w Trzciance. Szkolenie powstało z inicjatywy Regionalnego Centrum Wolontariatu w Poznaniu  przy WRK ZOP i było skierowane do wszystkich grup i osób, które współpracują lub chcą współpracować z wolontariuszami.

 

 

W dniu 18.05.2016r. o godzinie 15.00 w Świetlicy Środowiskowej odbyło się spotkanie „KLUBU RODZICA” pod hasłem:

"Krytykowanie bez poniżania”

Spotkanie poprowadziła Pani Dorota Graban – Psycholog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Krzyżu Wielkopolskim.  Pani Psycholog przekazała niezbędne informacje dotyczące form krytyki, z których korzysta każdy z rodziców w codziennym wychowywaniu swoich dzieci – rodzicom zostało uświadomione to jak często (nawet nieświadomie) dzieci zostają krzywdzone, ranione przez złe formułowanie słów krytyki.

Rodzice bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, wymieniali się swoimi doświadczeniami, prosili o porady Panią Psycholog. Pani Dorota Graban przekazała rodzicom również informację o możliwości skorzystania z indywidualnych porad w naszej krzyskiej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.

Każdy z uczestników wyszedł ze spotkania bogatszy w wiedzę niezbędną w codziennym wychowywaniu swoich pociech.

Serdecznie dziękujemy Pani Psycholog za poprowadzone spotkanie jak i również rodzinom za uczestnictwo w tym spotkaniu.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie już w CZERWCU

 

 

 

Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżu Wlkp. zaprosił Wolontariat przy MGOPS w Krzyżu Wlkp. do współpracy przy happeningu z okazji Dnia Flagi. W tym dniu w parku przy fontannie przygrywała Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod dyrekcją Mieczysława Sorbala, a nasze Wolontariuszki rozdawały flagi, częstowały cukierkami mieszkańców naszej gminy, a także malowały twarze najmłodszym.

 

Podziękowania dla Magdy, Sandry, Natalii i Bernadki za poświęcony czas i zaangażowanie.