Głównej zawartości

Witamy na stronie MGOPS Krzyż Wlkp.

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzyżu Wielkopolskim
ul. Mickiewicza 58, 64-761 Krzyż Wielkopolski, tel. 67 256-40-82, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00- 15.00

 

 

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  w Krzyżu Wlkp.

prowadzi akcję zbierania plastikowych nakrętek!

 

Dzięki zebranym nakrętkom pomagamy pozyskiwać fundusze na rehabilitację dla Sławka, który choruje na  dystrofię mięśniową. Choroba ta polega na zaniku mięśni i utracie sprawności, dlatego Sławek wymaga stałej opieki medycznej i ciągłej rehabilitacji, która jest jedyną skuteczną formą spowolnienia postępowania zaniku mięśni.

 

 

Miejsko- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzyżu Wlkp. w ramach działania „Klubu Rodzica” organizuje spotkania rodziców z dziećmi. Tematem ostatnich spotkań było zachęcenie rodziców do wspólnego spędzania czasu wolnego z dziećmi.

 

Rodzice na spotkaniu czytali dzieciom bajki oraz pomagali w wykonaniu prac manualnych. Na spotkanie został zaproszony logopeda pracownik Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Krzyżu Wlkp., który pokazał rodzicom domowe sposoby zabaw logopedycznych dla dzieci.

 

prace plastyczne

 

UWAGA

Od dnia 1 sierpnia 2015 r. można składać wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na okres świadczeniowy 2015/2016.

 

Nowy okres świadczeniowy rozpocznie się od 1 października 2015 r. i będzie trwał do 30 września 2016 r. Złożenie kompletnego wniosku do 31 sierpnia 2015 r. gwarantuje ciągłość wypłaty świadczeń od nowego okresu świadczeniowego, co oznacza, że wypłata świadczeń z funduszu alimentacyjnego za październik 2015 r. nastąpi w październiku 2015 r. W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia z funduszu alimentacyjnego na okres świadczeniowy 2015/2016 złoży kompletny wniosek w okresie od 1 września 2015 r. do 31 października 2015r. świadczenia przysługujące za październik zostaną wypłacone w terminie do 30 listopada 2015 r.

 

Miejsko- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzyżu Wielkopolskim w dniu 1 lipca 2015 r. zorganizował Rajd Rowerowy z okazji rozpoczęcia wakacji do Leśnictwa Rzeczyn dla rodziców i ich dzieci uczęszczających do Klubu Rodzica. Rodzicom i dzieciom towarzyszyli pracownicy oraz wolontariuszki z naszego Ośrodka.

Po dotarciu na miejsce dzieci od razu przystąpiły do zabawy na świeżym powietrzu.

 

3.JPG - 4.35 MB

 

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma,
nie przez to, kim jest,
lecz przez to,
czym dzieli się z innymi."
Jan Paweł II

 

W dniu 23 czerwca 2015 r. została zakończona Zbiórka Środków Czystości zorganizowana przez MGOPS w Krzyżu Wlkp. przy współpracy ze Szkołą Podstawową im. BoWiD w Krzyżu Wlkp. oraz Zespołem Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wlkp. Zebrane środki czystości zostaną przekazane przez pracowników socjalnych i asystenta rodziny do najbardziej potrzebujących rodzin z gminy Krzyż Wlkp.